Domowe Wnętrza

Kiedy warto zdecydować się na kupno żaluzji, plis lub rolet?

Reklamy

Zdecydowanie wtedy, gdy zależy nam prywatności; niekonwencjonalnym, designerskim wystroju pomieszczenia. Gdy chcemy ochronić naszą prywatność i czuć się bezpiecznie. Ale przede wszystkim wtedy, gdy chcemy zmniejszyć dopływ słońca i ochronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Co powinniśmy wiedzieć o roletach?

Można je montować wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczenia. Rolety aluminiowe i stalowe zewnętrzne chronią przed światłem, deszczem, słońcem, pozwalają na oszczędność energii, zwiększają poziom bezpieczeństwa. Dostępne są co najmniej w trzech gamach kolorystycznych. Mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie.

Co warto wiedzieć o żaluzjach?

Żaluzje dzielą się na na poziome i pionowe. Wykonane są z różnych materiałów: tkanin (palnych, niepalnych), drewna, tworzywa sztucznego. Dzięki regulacji można sterować ilością wpadającego do pomieszczenia światła. Żaluzje mogą być montowane nie tylko w pomieszczeniach ogólnodostępnych, ale także w domach jednorodzinnych( salonach, kuchniach, łazienkach czy sypialniach).

Do czego wykorzystuje się plisy okienne?

Plisy są alternatywną dla tych, którym zależy na dopływie światła do pomieszczenia, ale chcą także chronić się przed silnymi promieniami słonecznymi. Plisy są niezwykle estetyczne, dostępne w bogatej gamie kolorystycznej i łatwe w montażu. Można je montować w świetle okna, co nie utrudnia jego otwierania.

Reklamy

Reklamy